Odtruwanie Organizmu

Detoks alkoholowy

Odtrucia poalkoholowe to ustabilizowanie organizmu po dłuższym okresie picia alkoholu. Jeśli Twój bliski cierpi na uzależnienie od alkoholu – pije nałogowo lub ciągami, z czasem może doprowadzić do tak dalece zaawansowanego zatrucia organizmu, że udzielenie pomocy w warunkach domowych stanie się niemożliwe. W naszym ośrodku detoksykacji odtruwanie po alkoholu przeprowadzamy w sposób kompleksowy w trosce o życie i zdrowie pacjenta!

Oferujemy odtruwanie po alkoholu pod opieką najwyższej klasy lekarzy specjalistów, którzy zadbają o to, by towarzyszące zdrowieniu trudności były jak najmniej uciążliwe. Pojęciem jakim jest detoks alkoholowy (w języku potocznym – detoks, odtruwanie) określa się leczenie Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego. Dlatego odtrucia poalkoholowe w naszym ośrodku poprzedza szczegółowy wywiad lekarski, który pozwola przewidzieć i zapobiec ewentualnym komplikacjom w trakcie odtruwania.

Po ciągu picia nie wolno gwałtownie odstawić alkoholu, to zagrożenie dla zdrowia i życia. Jednocześnie sam ciąg stanowi równie poważne zagrożenie – stężenie toksyn w ciele może stać się śmiertelne. Dlatego organizm zatruty alkoholem trzeba oczyścić pod opieką specjalistów.

Detoks alkoholowy - odtrucie alkoholowe, obejmuje działania dwutorowe: uzupełnia niedobory płynów i elektrolitów w organizmie, dostarcza choremu niezbędne witaminy (między innymi z grupy B) i mikroelementy wypłukane przez alkohol, oraz łagodzi objawy zespołu abstynencyjnego: lęk, drżenie, omamy czy zaburzenia świadomości. Jest to pierwsza część procesu zdrowienia. Równie istotna jest obecność psychologów i terapeutów uzależnień, których rola staje się kluczowa. Uzależnienie to bowiem choroba zarówno ciała jak i duszy - a zatem dopiero połączenie odpowiednio dobranej, bezpiecznej farmakoterapii oraz wsparcia w postaci terapii uzależnień pozwala wzbudzić w chorym motywację do podjęcia decyzji o leczeniu.

Przerwanie ciągu alkoholowego oraz odtruwanie po alkoholu to pierwszy krok w stronę trzeźwego życia. Dlatego tak ważne jest, aby pacjent zaraz po odtruciu miał dostęp do specjalistów, którzy podpowiedzą, jakie podjąć kroki, by leczenie przyniosło skutek.

Co można dalej?

Detoks Po Alkoholowy

Detoks Po Alkoholowy

Odtruwanie Organizmu i Motywacja
Terapia Uzależnień

Terapia Uzależnień

Przejdź nasz autorski program terapii uzależnienia od alkoholu
Program Aftercare

Program Aftercare

Wspomaganie Życia w Trzeźwości

Chcesz skożystać z odtrucia organizmu?

Gwarantujemy pełną dyskrecję w trakcie całego procesu diagnostycznego oraz pobytu w ośrodku.
Oferujemy także dojazd po Pacjenta nieoznakowanym samochodem w pełnej krasie anonimowości.